Konverzace v češtině
Česká realita

Rozmluvte se česky v malé skupině on-line a buďte v Česku jako doma!

Učíte se česky, ale mluvíte málo?

Když chcete mluvit, je to těžké?

Potřebujete se zlepšit, abyste si mohl/a normálně povídat?

Praha, čeština, konverzace

Nemusím pokračovat, je to přesně pro mě.

Co v kurzu konverzace Česká realita získáte?

Jak vám kurz konverzace pomůže?

Předtím jsem se vyhýbala komunikaci v češtině ze strachu, že mi ostatní nebudou rozumět. Teď už je pro mě konverzace jednodušší a cítím se svobodněji.
Česko, čeština, kurzy
Shirin Kozhoeva
Dřív jsem se neuměl dobře vyjádřit. Lekce konverzace mi dodaly sebevědomí a teď mluvím na jakékoli téma.
Česko, čeština, kurzy
J. I.
Na setkáních s rodinou svého českého manžela jsem se nudila. Teď jsem schopná lépe komunikovat s lidmi, kteří umí jen česky.
Česko, čeština, kurzy
Sayaka Peřina

To chci taky!

Jak to bude probíhat?

 1. Uděláte si teď a tady test úrovně
 2. Kliknete na Kupuji konverzaci.
 3. Podle výsledku testu vyberete kurz. Máte 41 – 70 %? Vyberete Česká realita A1/A2. Máte 71 – 100 %? Vyberete Česká realita A2/B1.
 4. Objednáte a zaplatíte.
 5. E-mailem dostanete odkaz na platformu, kde bude kurz probíhat.
 6. Ve správný den a hodinu se připojíte na lekci

Kdy se konají lekce?

A1/A2: pondělí 18:00-19:00

A2/B1: úterý 17:15-18:15

To se mi hodí!

Jaký je kurz konverzace Česká realita?

Kurz je: 
👍
dlouhodobý: začnete a pokračujete tak dlouho, jak chcete
👍 pravidelný: 1x týdně 60 min (od min. počtu 2 studentů, 1:1 trvá 45 min)
👍 on-line: link dostanete po registraci
👍 skupinový: max. 4 studenti

Lekce jsou:

 • strukturované: sdílené prezentace na různá témata s otázkami, úvodními materiály (obrázky, videa, audia) a aktivitami na porozumění a mluvení na dané téma
 • aktivní: mluvíte o svých zkušenostech, diskutujete s ostatními studenty, čtete, posloucháte, díváte se na videa, používáte aktivně to, co už umíte, i nové výrazy, které se na lekci naučíte
 • flexibilní: můžete pro kolegy připravit svoje téma, které je pro Vás aktuální, nebo si můžeme někdy povídat jen tak – jak se máte, co je nového, co zajímavého jste zažil/a nebo plánujete
 • efektivní: garantuju Vám, že budete mluvit, a dám pozor, abyste si zapsal/a nové výrazy, prezentace budete mít k dispozici, abyste se k tématu mohl/a vrátit
 • příjemné: budete ve společnosti milých lidí, kde se motivujete ke studiu a můžete sdílet pozitivní i horší momenty a bez stresu se učit z chyb a trénovat normální konverzaci

To se mi líbí.

Podobáte se mým studentům? Chcete taky zlepšit svou češtinu?

Předtím, než jsem začal chodit na konverzaci pro mě bylo nejtěžší formulovat své myšlenky a vytvářet správné větyNe vždy jsem mohl vysvětlit, co je potřeba. Cítil jsem se nejistě.
Od té doby, kdy chodím na konverzaci, mluvím sebevědomě a jasněji, nyní mohu vést rozhovory na jakékoli téma a lépe vyjádřit svůj názor. Taky moje slovní zásoba se rozšířila. Lekce velmi doporučuji.
 
J. I.
Dřív jsem se nudila, když jsem měla setkání s rodinnou mého manžela. Cítila jsem se dost izolovaná. Teď, i díky České realitě, mluvím česky lépe a více podle manžela, který je Čech :). Můžu komunikovat lépe s někým, kdo rozumí jenom česky.
Získala jsem k mluvení v češtině pozitivnější vztah :). Konverzaci moc doporučuju, protože opakování je důležité 🙂
 
Sayaka Peřina
Nejtěžší na tom bylo, že než jsem začala chodit na konverzaci, jsem nebyla zvyklá mluvit česky dlouho a před ostatními lidmi. Necítila jsem se sebevědomá prezentovat své vlastní myšlenky. Často jsem se rozhodla nemluvit a vyhýbala jsem se komunikaci, i když jsem měla myšlenky. Cítila jsem se omezená. Bála jsem se dělat chyby, a že mi ostatní nebudou rozumět.
Teď je pro mě jednodušší konverzovat v češtině.
Na lekcích mohu lépe sledovat své chyby. Znám víc slov v různých tématech. Oceňuji kritiku od ostatních účastníků.
Čeština mi teď rozhodně připadá zábavnější. Kdyby se mě někdo ptal, jestli na Českou realitu chodit, nebo ne, řekla bych, jdi do toho. Je to užitečné a témata jsou zajímavá.
 
Shirin Kozhoeva

Kolik to stojí?

Cena za 1 lekci je 240 Kč/osobu.
POZOR! PŘEKVAPENÍ!
První 4 lekce nabízím za starou cenu 210 Kč. Nečekejte!

Jak se platí?

Teď zaplatíte za první měsíc (4 lekce) a potom budete dostávat 1x za měsíc fakturu a zaplatíte za lekce, na kterých jste byl/a.

Chci výhodnou cenu.

Kdo jsem? Jsem už 15 let lektorka češtiny. Vím, že studentům v běžných kurzech chybí čas na mluvení. Proto už víc než rok organizuju on-line konverzaci, kde studenti trénujou normální komunikaci. A stačí jim dobrá úroveň A1

Můj partner je cizinec a tak dobře vím, jaké to je, když nemluví dobře česky

A proto jsem tu já, abych vás to naučila. Vymyslím pro vás zajímavá témata, která vás budou bavit. Umím se dobře ptát, takže mi budete umět odpovědět, i když myslíte, že česky moc nemluvíte. Trpělivě čekám, až svou myšlenku zformulujete. Opravuju jen ty chyby, které brání v porozumění. 

Takže žádný stres, jenom zábava, nové informace a dobrý pocit. A uvidíte, že se budete za pár lekcí cítit v Česku víc jako doma.

Věra Rádyová, lektorka, čeština, francouzština, kurzy

Zajímají Vás praktické detaily? (FAQ)

Musíte mít dobrou A1, to znamená, že umíte jednoduše komunikovat o základních věcech, umíte říct, co děláte, co máte rád/a, umíte minulý a budoucí čas, akuzativ, lokál a dativ singuláru. Pokud máte spíš úroveň A2/B1, budete v pokročilejší skupině.

Základní délka je 3 měsíce, abyste viděl/a pokrok. Potom můžete pokračovat dál, dokud Vás to bude bavit a dokud bude existovat Vaše skupina.

Ke každé lekci je připravená prezentace s obrázky, videem nebo audiem, otázkami ke konverzaci a aktivitami k procvičení nových výrazů. Prezentaci sdílím, takže se k ní kdykoli můžete vrátit a opakovat si slovíčka.

Určitě. Konverzace není koncipována jako klasický kurz, kde se učíte gramatiku, lexikum a všechny jazykové kompetence. Cílem kurzu je, abyste začal/a rychleji reagovat v češtině, abyste lépe rozuměl/a a mluvil/a. Kurz předpokládá, že se češtinu učíte ještě někde jinde – v jazykovce, ve firemním kurzu, se soukromým lektorem/kou nebo sám. Nicméně fakt, že v kurzu budete mít hodně času na mluvení, vás posune dál, protože Vaše pasivní znalosti se stanou aktivními.

Lekce se platí předem vždy za celý měsíc podle faktury převodem na účet. První měsíc, tzn. 4 lekce, je třeba zaplatit nejpozději 24 hodin před začátkem první lekce.

Lekce teď probíhají v aplikaci MS Teams, ale nemusíte ji stahovat, stačí se připojit přes prohlížeč. Je možné, že se později přesuneme na Zoom, ale to se včas dozvíte.

Podle mě pocítíte zlepšení už po několika lekcích. Každý má svoje tempo, ale bezpečné prostředí v malé skupině umí divy. Za první 3 měsíce začnete lépe rozumět a budete umět rychleji formulovat, co chcete říct.

Kurz konverzace Vás má motivovat k mluvení. Musíte to zkoušet, i když budete dělat gramatické chyby. Nemůžeme opravovat všechno, protože tím bychom to mluvení zablokovali. Když budete ale opakovat nějakou chybu často, samozřejmě ji opravíme. Opravíme taky formulace, které jsou nesrozumitelné. Gramatice věnujeme větší pozornost, než je obvyklé v běžné konverzaci, ale nebude to naše priorita.

Konverzujeme na běžná a aktuální témata. To znamená, že na úrovni A1/A2 budete trénovat víc běžné situace jako nákupy, orientaci ve městě nebo plány na večer, ale na úrovni A2/B1 budete mluvit o českých aktualitách z různých oblastí – sport, kultura, ekonomika, politika, výročí a svátky a další. Podívejte se na galerii prezentací tady na stránce. Můžete si taky připravit vlastní téma a seznámit s ním ostatní studenty. Všechno jde domluvit. V kurzu probíráme věci, které nám život v ČR každý den přináší.

To nevadí, budete mít individuální lekci za cenu skupinové. Jen ji zkrátíme ze 60 na 45 minut.

V jedné skupině jsou maximálně 4 studenti/ky, abyste měli všichni prostor k mluvení. Někdy používáme i breakout rooms.

Ano, lekci můžete zrušit do půlnoci dne před lekcí zdarma. Platbu převedu na další měsíc. Za pozdější storno platíte 100 % ceny.

Samozřejmě, když se to bude hodit celé skupině. Může se taky stát, že lekci budu muset posunout z vážných důvodů já. V takovém případě Vás budu co nejdřív informovat. Když budu muset lekci zrušit na poslední chvíli, dostanete tu následují zdarma. 

Teď už vím všechno, co potřebuju, a chci začít.

Praha, čeština, konverzace